O projekcie
Dlaczego ludzie wierzą w Boga?
Czy można poczuć Jego żywą obecność?
Jak Bóg może zmienić życie człowieka?
Między innymi na te pytania znajdziemy odpowiedź w tym nietypowym cyklu fotograficznym, który przedstawia niezwykle intymne historie bohaterów, opowiadające o obecności Boga w ich życiu. Portretowane osoby mają za zadanie zaświadczyć o swojej wierze własnoręcznym pismem oraz głosem. Projekt zakłada pełną dowolność, czym ma być owe świadectwo. Przepuszczając te teksty przez swoją wrażliwość możemy dowiedzieć się czegoś nie tylko o bohaterach cyklu, o sobie i swojej wierze, ale również zupełnie nowych rzeczy o samym Bogu.
Projekt jest w dalszym ciągu w trakcie realizacji, chętnych do podzielenia się swoją wiarą i osobistymi przeżyciami zapraszam do kontaktu. W oczach Boga każdy jest jego dzieckiem, dlatego każda wierząca osoba może wziąć udział w tym projekcie.
O autorze
I BELIEVE to dokumentalny projekt fotograficzny Tomka Żaka, fotografa, montażysty filmowego, wspinacza, miłośnika natury i podróżnika. Edukację zdobył w dwóch szkołach filmowych: PWSFTViT w Łodzi oraz WRiTV w Katowicach. Prowadzi firmę zajmującą się fotografią i produkcją krótkich form audio-wizualnych. W młodości ministrant z 15 letnim stażem oraz członek Ruchu Światło-Życie.
Więcej prac znajdziesz pod adresem: https://tomekzak.com 
Projekt zrealizowano w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Kultura w sieci
Back to Top